TESHİP BÖCEĞİ İLAÇLAMA

 

 

 

 

TESPİH BÖCEĞİ ANOTOMİSİ

Tespih böceği sıcak ve nemli bölgelerde yaşayan ,13-15 mm boylarında dışı elastik sert örtülü grimsi renge sahip bir türdür.Tespih böceği tehlike anlarında kıvrılıp top şeklini aldığı için bu isimle anılır.Tespih böceğinin baş kısmının ön tarafında 1 çift anteni vardır. Bu antenler sayesinde yer,yön ve besinleri yerlerini kolayca bulabilirler.Tespih böceği rutubet ve karanlık yerleri sever.Bu nedenle evlerde banyo,mutfak,bodrum,depo gibi alanlara yuvalanır.Tespih böceği genellikle sebzeler ve meyveler ile beslenir.

TESPİH BÖCEĞİNİN ZARARLARI

Tespih böcekleri evimizde saksı içlerine yerleşip bitkileri yer ve bu bitkilerin çürümesine sebebiyet verir.Dış ortamda da aynı şekilde bitkileri yediği için ürün kalitesinde bir düşüş meydana getirir.Tespih böceği yediği besinlere dışkı ve salya bırakır.İnsanlar bu sebze ve meyveleri tükettiklerinde mikrop kaparlar ve hastalanabilirler.

TESPİH BÖCEĞİ İLE MÜCADELE

Tespih böceği ile mücadele de sıvı ilaçlar tercih edilmelidir.Kullanılacak ilaçlar bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. ŞAFAK ilaçlama olarak müşteri memnuniyetine dayalı çalışmayı prensip edinerek ,Sağlık bakanlığı onayını ve tecrübemizi birleştirerek size 7/24 kesintisiz hizmet olanağıyla çözüm ortaklığı sunuyoruz.