SİVRİSİNEK İLAÇLAMA

 

 

 

 

SİVRİSİNEK İLAÇLAMA

Sivri Sinek  Anatomisi

Sivrisinek eklem bacaklıların uçan ve kanatlı türdür. Sivrisinekler baş, gövde ve karın olmak üzere üç kısmından oluşur ve baş kısmının iki yanda antenler mevcuttur.Bu antenlerle besinlerin yerlerini çok rahatlıkla bulabilirler.Sivrisineklerin gövde kısmında kanat ve üç tane çifter ayakları vardır.Sivrisineklerin karın kısımlarında esneyebilen derileri fazla kan emmeyi sağlar.Bu nedenle ne kadar kan emerlerse emsinler şişerler ancak patlamazlar.Sivrisineklerin kafalarının içi kas kaplı olduğu için kas hareketleri vücutlarında hiçbir tahribat oluşturmaz.Sivrisineklerin vücut mekanizmalarında kan emmeyi bırakacaklarını belirten sinir sistemi mevcuttur. Sivrisinekler yumurtlama yoluyla çoğalırlar. Bir seferde 150-350 yumurta bırakabilirler. Olgunlaşmaları için 4 evreleri vardır.ilk 3 evrelerini suda tamamlarlar.Sadece sıcaklarda değil soğuk havada bile üreyebilirler.Sivri sinekler olgunlaşabilmek için mutlaka suya ihtiyaç duyarlar.Sivrisinekler daha çok akşam aktif olurlar,gündüzleri kuytu yerlerde saklanırlar.Sivrisineklerin duyu sistemleri çok gelişmiştir. Sivrisineklerin görüldüğü yerler nemli topraklar,lağım su atıkları,gölet gibi biriken su kenarlarıdır.

SİVRİSİNEK İNSANA ZARARI

Sivrisinekler içerisinde sadece dişi Sivrisinek kan emer.Bunun nedeni üreyebilmek için kan emmeye ihtiyaç duymasıdır.Sivrisinek kan emeceği damarı tespit ettikten sonra çenesinin yardımıyla deriyi keser ve o noktayı uyuşturarak kanı emer. Sivrisinekten bulaşan bazı hastalıklar; fil hastalığı, sarıhumma, grip mikrobu, Nil humması, ateşli hastalıklar, sıtma, cilt hastalıkları gibi birçok hastalığı bulaştırabilirler.

SİVRİSİNEK İLE MÜCADELE

Sivrisinekle mücadele için sıvı ilaçlar kullanılır.İlaçlama gündüz erken yada akşam saatlerinde yapılır.Sivri sinek ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir.Çünkü piyasada birçok çin malı ilaçlar kullanan firmalar mevcuttur. ŞAFAK ilaçlama olarak müşteri memnuniyetine dayalı çalışmayı prensip edinerek ,Sağlık bakanlığı onayını ve tecrübemizi birleştirerek size 7/24 kesintisiz hizmet olanağıyla çözüm ortaklığı sunuyoruz.