SALYANGOZ İLAÇLAMA

 

 

 

 

SALYANGOZ ANOTOMİSİ

Salyangoz yumuşakçalar sınıfına ait ayaksız sürünerek hareket eden türlerdir. Kabukları kaslarla vücutlarına bağlıdır ve iskelet sistemleri yoktur.Salyangozların iki adet büyük ve iki adet küçük olmak üzere toplam dört adet anteni vardır.Vücut yapıları ince bir zar,kabuk deri ve tül ile korunur. Kabuk ve beden arasında bir sıvı ayak kısımlarına dökülerek Salyangozun rahatça ilerleyebilmesini sağlar.Salyangoz dinleneceği zaman kabuğunu kapatır ve ara sıra açarak içeriye hava girmesini sağlar. Salyangozların tatlı su,deniz ve karada yaşayan türleri vardır. Kara Salyangozların gözleri antenlerinin ucunda yer alır.Salyangozlar solungaç solunumu yaparlar.Salyangozlar rutubetli yerleri severler.Salyangoz yuvasını sırtında taşır.Orman,ağaçlık yerlerde bulunabilirler.salyangozların 3-15 yıl yaşayan cinsleri vardır. Salyangozlar çok sıcak ve çok soğuk havalarda yaşayamazlar.Salyangozlarda üreme çiftleşerek gerçekleşir.Genelde çiftleşme mayıs ayında olmaktadır.Salyangoz yumurtalarının ebatları 5mm civarındadır.1 ay içinde yavru yumurtadan çıkar ve kabuklarını yerler.

SALYANGOZLARIN ZARARLARI

Salyangozlar otçul olup bitkileri yerler ve besinleri depo etmektedirler.Bitki filizlerini yerler,kuru kısımları yemezler bu nedenle bahçe vb.alanlara zarar verirler.

SALYANGOZLA MÜCADELE

Salyangozla mücadele için sıvı ilaçların kullanılması gerekmektedir.Salyangoz
ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. ŞAFAK ilaçlama olarak müşteri memnuniyetine dayalı çalışmayı prensip edinerek ,Sağlık bakanlığı onayını ve tecrübemizi birleştirerek size 7/24 kesintisiz hizmet olanağıyla çözüm ortaklığı sunuyoruz.