KARASİNEK İLAÇLAMA

 

 

 

 

KARA SİNEK İLAÇLAMA

 

KARASİNEK ANOTOMİSİ

Karasinek eklem bacaklı sınıfına ait 5 mm ile 8 mm boyları arasında kanatlı bir türdür.Karasineklerin vücutları kafa , gövde ve karın olmak üzere üç bölüme ayrılır.Karasineklerin duyargaları,hortum biçiminde ağızları,petek gözleri ,çift kanatları ve bacakları bulunur.Kanatların hareketini sağlayan kaslar sinek uçmaya başladığında kasılır,inişe geçtiğinde gevşer.Karasineğin uçuşa başlarken sinirlerin denetlendiği kas ve kanat hareketleri bir süre sonra otomatik hale gelir.Karasinekler renk olarak koyu kül rengi,gri ve siyah renklerindedir.Karasinek düz ve kaygan bir zeminde ayaklarındaki vantuzlu donanım sayesinde kolayca tutunabilir ve vantuzların tutuş özelliği salgılanan özel bir sıvı ile arttırılmıştır. Karasinekler şekerli besinleri sever ve hortum biçimindeki ağzı sayesinde yiyeceği şeylere bir sıvı vererek yiyeceğini istediği kıvama getirir. Kara sinekler yumurta bırakarak çoğalır.Yumurtalarını genellikle sulak,bataklık gibi yerlere bırakır.Her yumurtlamada 150-250 adet yumurta bırakabilmektedir.Yumurtalarda gün geçmeden açılma göstererek ortaya larvalar çıkar.Bu larvalarda 7-8 günde kanatlanıp karasinek halini alır.

KARASİNEK İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLARI

İnsanların yediği gıdalara da konup mikrop bulaştırma olasılığı çok yüksektir. Çünkü Karasinek yediklerimizin üzerine konarak dolaşır ve gıdaların üzerBu nedenle bir yerden aldığı mikrobu kolaylıkla konacağı diğer yere bulaştırır.Kara sinekten bulaşacak hastalıklardan bazıları; verem, dizanteri, daire, gıda zehirlenmesi, astım, alerjik hastalıklardır.

KARASİNEK İLE MÜCADELE

Karasinekle mücadele için öncelikle nereden geldiği tespit edilmelidir.Kara sinek ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. ŞAFAK ilaçlama olarak müşteri memnuniyetine dayalı çalışmayı prensip edinerek ,Sağlık bakanlığı onayını ve tecrübemizi birleştirerek size 7/24 kesintisiz hizmet olanağıyla çözüm ortaklığı sunuyoruz.