KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMA

 

 

 

 

» KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Kalorifer Böceği ilaçlama mutlak suretle profesyonel olarak yapılmalıdır. Bunun sebebini anatomilerini incelediğimizde daha iyi anlayabiliriz. Kalorifer böceği , var olduğundan itibaren hiçbir değişime uğramayan nadir haşere türleri arasındadır. Kutuplar hariç dünyanın her yerinde yaşamlarını sürdürebilmektedirler ve boyları 1 cm ile 4 santim arasında değişir.Yetişkinlerin renkleri kahverengidir ve siyah çizgileri vardır yavruları sarımtırak renktedirler.

Kalorifer böceği yumurtadan çıktıktan kısa süre sonra erginleşirler ve yetişkinler gibi onlarda bir günde onlarca kapsüller halinde yumurtalarını bırakırlar bir yumurtanın içinde kırk hücre vardır her hücre bir yavrudur yumurtadan çıktıktan sonra % 30 u çeşitli nedenlerden ölürler ve geri kalan yavrular hızlı şekilde erginleşmeye başlarlar buldukları her türlü besin maddesinden yararlanırlar ve çok hızlı çoğalırlar.

Konakladıkları delikler, çatlaklar ve gezindikleri yerlerden hertürlü mikrop ve hastalığı taşıyarak mutfaktaki yiyeceklerimize, tabak, çanak vs gibi günlük kullandığımız eşyalar ile insanlara kolayca  mikrop bulaştırabilmektedirler.  Bunlardan bazıları astım,deri hastalıkları,verem,dizanteri dir.

Kalorifer Böceği insanların yediği gıda artıklarını yediği için insanların olduğu her yerde varlıklarını sürdürebilirler. Kalörifer böceğinin ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır. Kalörifer böcekleri karanlığı çok severler bu nedenle gündüzleri pasif geceleri daha çok aktifleşirler.

KALORİFER BÖCEĞİ İLE MÜCADELE

Tüm bu saydığımız nedenlerden dolayı Kalorifer böceği ilaçlama  profesyonel bir şirket tarafından yapılmalıdır. Kalorifer böceği ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. ŞAFAK ilaçlama olarak bakanlık onaylı ilaçlar ile Sağlıklı ve kesin çözümler sunuyoruz