HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

 

 

 

 

»  HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Hamam Böceği İlaçlama mutlaka  profesyonel  olarak yapılmalıdır. Hamam Böceklerinin  anatomilerini incelediğimizde  bunun nedenini daha iyi anlayabiliriz. Boyları 1 ile 8 cm arasındadır. Bazı türlerinde 10 cm olarak da görülebilmektedir. Halk içinde kakalak olarak da bilinen Hamam Böceği Eklem bacaklı cinsinden olup baş kısımlarında yön ve yiyeceklerini kolaylıkla bulmalarını sağlayan antenleri vardır. Hamam böcekleri yumurta yöntemiyle çoğalırlar uygun ortam ve ısı oluştuğunda her mevsim üremektedirler. Yumurtalarını sırtlarının arka kısmında dolaştırırlar uygun zemin bulduklarında her yere bırakabilirler.


Hamam böceği bir defa da onlarca yumurta bırakabilir ve çok hızlı ürerler Üredikleri ortamda toplu halde yaşarlar. Dişi ergin hamam böcekleri eko sistem, tabiat gereği neslini sürdürebilmesi için öleceklerini hissettikleri anda yumurtalarını bırakırlar. Hamam böceği yumurtaları herhangi bir insektisitle etkilenmez. Hamam Böceği ilaçlama yaparken kullanılan ilacın kapsüle etki etmediğini unutmamalıyız. Bu nedenle ilk ilaçlamada mevcut böcekler öldürüldükten sonra yumurtadan çıkabilecek olan yavrular için 20 gün sonra ilaçlama mutlaka tekrarlanmalıdır. Hamam böcekleri konakladıkları yer dolaştıkları ortamlar göz önüne alınırsa hastalık, mikrop taşımada ve bulaştırmada öncüdürler. Pisliği çok sever ve her şeyi yiyebilirler. Hamam böcekleri her pisliği, mikrobu taşır ve yayarlar. Yiyecek yemeden bir ay, su içmeden bir hafta durabilirler. Hamam böcekleri pis lağım ve logar yollarından mutfaklarımıza girer. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır. Hamam böceği gündüz bütün zamanlarını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sevdikleri için geceleri ortaya çıkarlar. Hamam Böceği  türlerine göre Amerikan hamam böceği, Oryantal hamam böceği (Kara Fatma), olarak da bilinirler.

HAMAM BÖCEKLERİ İLE MÜCADELE
Hamam böcekleri bir çok mücadeleye karşı çok dirençlidirler bilinçsizce yapılan hamam böceği ilaçlama esnasında ilaçlara çok çabuk bağışıklık kazanırlar ve profesyonelce yapılmayan müdaheleler başarısızlıkla sonuçlanır. Özel yöntemlerle hamam böceği ve diğer zararlılardan sizi sağlıklı ve garantili şekilde kurtarıyoruz. Hamam böceği ilaçlama yaparken sağlığınız için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. ŞAFAK İLAÇLAMA olarak sağlık bakanlığı çalışma izin belgeli ve yine sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar ile Sağlıklı ve kesin çözümler sunuyoruz.