GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

 

 

 

 

GÜMÜŞ BÖCEĞİ ANOTOMİSİ

Gümüş böceği ilaçlama yaptırmadan önce kısaca bu haşere hakkında bilgi sahibi olalım. Gümüş böceği ılıman iklimlerde yaşayan omurgasız bir böcek türü olup boyları 1cm – 4 cm arasındadır.Gümüş böcekleri gri- gümüş renktedir. Gümüş böceğinin derisi katmanlar halinde olup üçgen bir vücut yapısına sahiptir. Baş ve göğüs kısmı geniş;kuyruk kısmı dardır. Gümüş böceğinin 8 ayağı ve başlarında 1 çift antenleri mevcuttur. Gümüş böceği kanatsız bir haşeredir. Gümüş böcekleri ekmek fırınlarında ,su borusu etrafında,kağıt ve dokuma fabrikalarında çokça görülen bir böcek türüdür. Gümüş böcekleri evin her bölümünde görülebilecekleri gibi en çok nemin ve ısının yoğun olduğu banyo ve mutfak bölümlerinde görülürler. Bunun nedeni Gümüş böcekleri yavrularının büyümesi için neme ihtiyaç duyar. Gümüş böcekleri yumurta ile üremektedirler. Yılda 1-2 kez yumurtlarlar ve her yumurtlamada 100-150 yumurta bırakabilirler. Yavru gümüş böcekleri beyaz renkte olurlar. Gümüş böcekleri Kağıt,naylon,pamuk,tahıllı gıda ve mantar küfleriyle beslenirler.Gümüş böcekleri halk arasında çatal kuyruk,gümüşçün,gümüşçük gibi isinlerle de anılırlar.

GÜMÜŞ BÖCEĞİNİN ZARARLARI

Gümüş böceği beslenmek için genelde evlerimizde bulunan eşyaları ve besinleri kullanarak zarar verir. Ayrıca Gümüş böcekleri pis yerlerde dolaşıp mikrobu dağıttığı için insana çok rahatlıkla hastalık bulaştırabilir.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Gümüş böceğinden kurtulmak için tavan arasındaki çatlak yarık vb.bölgelere uygulama yapmak gerekir. Gümüş böcekleri en zor mücadele edilebilen haşere türlerindendir. Gümüş böceği ilaçlama yapılmadan önce ilaçlama yapılacak alanın detaylı bir analizi yapılmalıdır.

Bu nedenle gümüş böceği ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. Şafak ilaçlama olarak müşteri memnuniyetine dayalı çalışmayı prensip edinerek ,Sağlık bakanlığı onayını ve tecrübemizi birleştirerek size 7/24 kesintisiz hizmet olanağıyla çözüm ortaklığı sunuyoruz.