Fırın İlaçlama

 

 

 

 

Fırın ilaçlama yaptırmadan önce mutlaka ön keşif personeli talep etmeniz gerek maddi gerekse zaman kazanımı açısından oldukça önemlidir. Fırın ve Pastahaneler için Tarım Bakanlığının 30 Mart 2005 tarih ve 25771 sayı ile Resmi Gazetede yayınlanarak
yürürlüğe giren Gıda ve Gıda ile teması bulunan madde ve malzemelerin piyasa gözetimi, kontrolü ve denetimi ile iş yeri sorumluklarına dair yönetmelik’ gereğince işletmelerin haşere mücadele ve kontrol işlemlerinin ruhsatlı ilaçlama firmalarına yaptırılması öngörülmektedir.
Fırın ve pastane gibi işletmeler aynı lokanta ve cafeler gibi haşerelerin en sık görüldüğü yerlerdendir. Özellikle gıda üretiminin yapıldığı alanlarda %100 hijyenik ortam sağlanma zorunluluğu bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki gıda gibi ciddi bir sektörde ilaçlama yapmak çok fazla uzmanlık gerektirmektedir. Zararlılardan kurtulurken çok daha fazla zararla karşılaşmak da mümkündür. Kullanılan kimyasallar ve kimyasalları uygulayanlar bu sorumluluğun bilincinde olmalıdır. Bu yüzden fırın ilaçlama yaptırırken mutlaka profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım alınız.

Firmamız ŞAFAK İLAÇLAMA olarak bu konuda 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.