Fare İlaçlama

FARE ANOTOMİSİ

Fareler omurgalılar sınıfında kemirgen ve memeli hayvanlardır. Fare yapıları itibariyle her yerden kolayca geçebilirler.  Fareler kanalizasyon sistemi, binaların bodrum ve alt katları ile depolarda, bina dışında ise nehir kenarlarında, yol boyunca toprak altında, çöp yığınları ve beton altında yuva yaparlar. Şehirlerde hemen her yerde evlerde, fırınlarda, un fabrikalarında, pastanede, lokantada, besin satışı yapan birçok yerde yaşamaktadırlar.
Fareler ürerlerken canlı yavru doğururlar. Yılda birkaç kez yavrularlar ve 3 – 9 yavru yaparlar. Fare yavrusu ortam ısısı ve beslenme koşullarına göre 3-4 ayda erginliğe ulaşır. Fare dişleri; çok sert nesneleri bile kemirecek güçtedir. Farelerin zamanla körelen dişleri kendisini kendi kendine yeniler. Farelerin Tükürük salgısı narkoz etkisi yaratır. Fareler genellikle böcek, ölü hayvan leşleri, atıklarla beslenir. Farelerin yaşadıkları alanlara göre  isimlendirilmişlerdir. Lağım faresi, ev faresi , Çatı faresiTarla faresi, dikenli fare, pamuk faresi, ağaç faresi gibi.

FARENİN ZARARLARI

Farelerin zararları yaşadıkları yer ve türlerine göre değişiklik göstermektedir. Bazı türleri bitkilerin tohumlarını toplayarak ve bitki köklerini kemirerek bitkilerin kurumasına neden olur. Bazı fare türleri pis alanlardan yaşam alanlarına geldikleri için bir çok mikrobuda beraberlerinde getirirler ve hastalıklara yol açarlar. Farelerin yaydığı hastalıklar Verem, Veba hastalığı, Tifüs, kuduz, parazit hastalıkları, bağırsak hastalıkları, humma, gibi daha birçok hastalığı da insanlara bulaştırır. Ayrıca nadirde olsa insanın uyurken kulak,burun gibi vücut uzuvlarını da önce uyuşturur sonrada kemirirler.

EV FARESİ İLAÇLAMA

Ev faresi 7-11 cm boylarında,sıcakta yaşamayı seven bir kemirgen türüdür. Ev faresi insanla bir arada yaşar ve bu nedenle en çok zarar verenlerindendir.Ev faresi yaşamak için evlere ve insanlara yakın yerlere gelir. Ev faresi insanın tükettiği ve tüketmediği her şeyi tüketebilir ve bu nedenle mikrop taşıyıp bulaştırma olasılıkları çok yüksektir. Ev faresi ilaçlama ve ev faresi ile  mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir.

LAĞIM FARESİ İLAÇLAMA

Lağım Faresi Küt burunludur, küçük kulakları gözleri vardır. Genelde grimsi renktedirler. Lağım Fareleri kanalizasyonlar , binalarda depo gibi yerlerde ve çöplükler yuvalarınırlar. 3-6 ay içinde gelişirler. Lağım Faresi bir keresinde 9 -13 yavru meydana getirebilir.Lağım fareleri ortalama 1 yıl yaşamakadırlar.Koku alma ve işitme duyuları çok gelişkindir.En dar yerlerden bile rahatça geçebilir ve mikrobunu dağıtabilir. Lağım faresi ilaçlama yapılırken genel olarak kemirgen istasyonu uygulaması tercih edilir. Fare ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir.

TARLA FARESİ İLÇALAMA

Tarla faresi yapısal şekliyle diğerlerinden daha farklıdır TARLA FARESİ boyu 13 – 17 cm dir. Genellikle tahılla beslenirler ve bu nedenle tarlalarda daha çok görünürler. Tarla faresi ısırmaz ekinleri yiyip zarar verdiği için hem ekinlere hem de insanlara zarar vermiş olur. Tarla faresi de hızlı üremektedir ; ortalama 7 kez üreyebilir ve her seferinde 7-11 yavru meydana getirebilir.  Tarla Faresi İlaçlama esnasında  için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir.


FARE İLE MÜCADELE

Bireysel olarak Fare ile mücadele edebilmek zordur. Fareler çok zeki ve hızlı üreyen canlılardır. Bu nedenle fare ilaçlama esnasında profesyonel firmalardan yardım alınmalıdır. ŞAFAK ilaçlama olarak müşteri memnuniyetine dayalı çalışmayı prensip edinerek ,Sağlık bakanlığı onayını ve tecrübemizi birleştirerek size 7/24 kesintisiz hizmet olanağıyla çözüm ortaklığı sunuyoruz.

1. Çocukların ve evcil hayvanların zarar görmemesi için açık ve kapalı alanda rahatlıkla kullanılabilen sistemdir.
2. İstasyonun yapısı gereği yemlerin çevreye dağılma ve dökülme riski yoktur , yemin en tasarruflu şekilde kullanılmasını sağlar.
3. Zehirli maddeyi yağmur , su ,toz gibi dış etkenlerden koruduğu için uzun süreli ve etkili kontrol sağlar.

4. Periyodik kontroller sırasında zehirli maddenin yenilme durumu denetimli şekilde tespit edildiği için kemirgen kontrolünün etkin denetimini sağlar.

5. Kemirgenler karanlık ,kapalı ve emniyetli ortamı sevdiği için istasyonları diğer yerler göre daha fazla tercih edeceklerdir.Bu da zehirli maddenin daha hızlı ve daha etkili tüketilmesini sağlayacaktır.
6. İstasyon kutuları ve kurulan sistem çok uzun süreli ve %100 lük bir koruma sağlar.
7. İç ve dış mekanlarda güvenle kullanılır. Görsel çirkinlik oluşturmaz